Konu: Kadro derinlii Kartal' uurur

Kadro derinlii Kartal' uurur

Beiktan bu sezon kulvarda da iyi iler yapmas mmkn. Bunun iin de bir an nce doru transfer hamleleri gerekiyor. Beikta gereken kadro derinliine sahip olursa, kulvarda birden iddiasn srdren, hedeflerini sonuna kadar kovalayan bir takm olur. Hem de stadndan yoksun olmasna ramen.

Neden mi? lk Feyenoord mandan sonra da yazdm: Beikta geen sezona gre ok daha iyi bir yapsal btnlk sergiliyor. Bu, sezon performans asndan ok ama ok nemli bir durum ve byk bir avantaj. Taktik disiplin, zgven, hrs konusunda da sorun yok. Bili uyum dnemini geride brakt. Trk futbolunun hinlikleri ve hastalklaryla yeteri lde hemhal oldu. Bu sezon daha az hata yapacak, cesur olmas gereken yerde tereddt gstermeyecek.

Btn bunlar st ste koyunca, kadro derinlii vazgeilmez oluyor. Beiktan eksikleri bir an nce giderilmeli. Bir kez daha hatrlatalm: Ouzhann yerine deil yannda oynayacak, teknik kapasitesi yksek bir ift ynl orta saha. Bir kanat alternatifi. Ofansif yn gelikin bir sa bek. Bunlar herkesin ortak kans. Stopere de gven verici bir alternatif eklenmeli bence. Bunlar bir an nce ve doru tercihlerle gerekleirse, Beikta sakatlk ve cezalardan korkulan dzeyde etkilenmeyebilir. Getiimiz sezonlardaki sorunlar geride kalr.

Sz konusu takviyeler hcum retkenliinin artmas iin de art. Oyuncularn birbirine daha yakn oynad ve orta saha derinlii salayan bir dizili iin de art. Feyenoord malarnn skorlar yanltc olmasn. 180 dknn toplam bilanosuna bakalm: Gol giriimlerinde 17-17 eitlik var. lk ma dk. 59daki Ouzhan-Demba Ba deiikliinin ardndan pek de retken olmayan bir 4-4-2ye brnd Beikta. Feyenoord o mataki 10 gol giriiminin 6sn bu deiiklikten sonra retti.

Rvann ilk yarm saatlik blmnde de tablo pek iyi deildi. Bann ilk gol oyun stratejisini Beikta lehine evirdi. Her ma byle olmaz. Man 2. yarsndaki bocalama da ayn sorunun yansmas. Beikta topun arkasna geip sadece hzl hcumlarla oynayan bir takm olamaz. Topu ayanda tutan, rakip yar sahada daha ok boy gsteren, hcum retkenlii yksek bir Beiktaa ihtiya var. Ykseklere umann forml belli: Cesur bir Bili, doru transferler, kadro derinlii.

Star / 8 Austos Cuma

http://haber.stargazete.com/yazar/ka...ur/yazi-922770

https://twitter.com/chakanarslan
    Konu Canbolat Hakan Arslan tarafndan (08 Austos 2014 Saat 09:20 ) deitirilmitir.

abi bana kalirsa en buyuk gereklilik sag bek, etkili bir sag bek sag acik oyuncusunun da performansini yukseltecektir, kafa toplarinda nispeten iyi 3 tane santrafor oyuncumuz var fakat beklerimiz ve kanat oyuncularimiz orta acamiyor. Hucumda sikistigimiz anlarda kerim sag acik, gokhan tore (transfer edilirse) sol acik oynatilarak bi nebze olsun faydalanilabilir. orta gobek ise, "veli - atiba" oldugunda cok defansif kaliyo, "oguzhan - veli" oldugunda kopuk gorunuyor, "atiba - oguzhan" oldugunda ise fazla ofansif duruyo, yani bosa koysan dolmuyo doluya koysan almiyo. insallah mantikli bi cercevede cozulur.

Alnt Fatih Yldrm Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    abi bana kalirsa en buyuk gereklilik sag bek, etkili bir sag bek sag acik oyuncusunun da performansini yukseltecektir, kafa toplarinda nispeten iyi 3 tane santrafor oyuncumuz var fakat beklerimiz ve kanat oyuncularimiz orta acamiyor. Hucumda sikistigimiz anlarda kerim sag acik, gokhan tore (transfer edilirse) sol acik oynatilarak bi nebze olsun faydalanilabilir. orta gobek ise, "veli - atiba" oldugunda cok defansif kaliyo, "oguzhan - veli" oldugunda kopuk gorunuyor, "atiba - oguzhan" oldugunda ise fazla ofansif duruyo, yani bosa koysan dolmuyo doluya koysan almiyo. insallah mantikli bi cercevede cozulur.
    Umarm Fatih. Ben de gelitirilecek alternatifleri, olas transferleri merakla bekliyorum.
    Selam ettim

Yazlanlara katlmamak mmkn deil ama ben genel olarak 4-4-2 oynayacamz pek dnmyorum. 4-2-3-1 sistemiyle oynarz, mana ve gidiata gre 4-4-2 ye dneriz gibime geliyor.

Geen senenin son malarn hatrladmda Jones stoper oynamt. Buda alternatifli kadroyu art kouyor gibi birey. Hem de 3 kulvarda da baar isteniyorsa ki sen byk, anl Beikta isen bu istenir.

Kalede skntmz yok. Tolga ve Cenk o blgeyi sezon boyu gtrebilir.

Sol bek mevkimizde de sknt yok. Motta ve smail var ve ok skrsan Uur Boral' da var.

Sa bek iin takviye art. Serdar'dan sadece alternatif olur. Direk oynayacak bi oyuncu alnmal. O oyuncunun oynamad malarda da Necip o blgede deerlendirilmeli.

Necip iin bi parantez amak istiyorum. A takma ktndan beri performans olarak istenilen patlamay bir trl yapamad. Artk hocalarn taktii gereimidir nedir bilmem ama bi orta saha oyuncusu olarak sadece defansif anlamda kendini gelitirdi ama ofans olarak kendini gelitiremedi. Topu alsn iki kiiyi gesin ara pas yapsn falan bi beklentim yok ama azda olsa adam gesin, ut eksin, savunmann arasna bi kou yapsn yani rakip defansn dengesini bozsun gibi...Hereyden nce Beiktallna, mcadelesine vs syleyecek bireyim yok ama bunlar da yapmas gerekiyor. Bir orta saha oyuncusu oyunu tek tarafl oynayamaz. Sa bek tam ona gre. Diri, evik, hzl, abuk, hcuma o blgede katk yapabilir, savunma anlamnda sknt yaamaz. Kendisi iinde orada oynamas yararna olabilir.

Stoper blgesine de kesinlikle iyi bi transfer art. Direk oynayabilecek ve tecrbeli bi oyuncu. Bu oyuncuyla beraber Sivok Franco Ersan ve Atn var.

Savunmann nnde Veli Atiba ve Necip oynayabilir. Aslnda bakarsanz o blgeye de bi alternatif alnabilir.

Kenarlarda Olcay Gkhan Kerim ve Holosko var. Ayrca smail'de o blgede oynayabilir. Ama Holosko'nun yerine bi trk alternatif alnabilir. Mesela Karabk'te oynayan Ahmet lhan.

Forvet arkas zaten aranyor ve alnacak ayrca Ouzhan da var.

Forvette skntmz yok. Demba Ba, Mustafa ve Cenk var.

Tabi ki burdan yazmas kolay. Bu ilerin maddi taraf da var. Biz fikirlerimizi paylayoruz. Bu konuulanlara ne kadar yaklalrsa baarda o lde daha abuk daha rahat gelir. nallah gerekli takviyeler ve alternatifler salanlr da Beiktamzda hakettii yere gelir. Herkese sayglar...

Sir Alex Ferguson rotasyonun nemini ok gzel gsterdi. Modern futbolda ok daha n planda. Kadro derinlii olmazsa sakatlk, ceza, vs derken baar tesadflere kalyor. Zaten bu kadar ok ma yaplrken sorun yaanmamas sz konusu bile deil bence.

Fenerbahe'nin geen sene orta sahada olan derinlii ok byk bir arti salad.

GT-I8190 cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi