Konu: Bili'ten yi Balang

Bili'ten yi Balang

Sezonun ilk malarndaki grnt nemlidir. Feyenoord karndaki Beikta beni memnun etti. Geen sezonki kadro yapsal btnlk asndan daha iyi grnyor. Bu nemli. zgven, taktik disiplin, hrs. Bunlar da iyi. Anlalan, Biliin teknik adam karakteri ve taktik dncesi bu sezon daha fazla yansyacak sahaya. Ben yle umuyorum.

Takm modern futbolun gereklerini yerine getirse de hcum retkenlii yine yetersiz kald. Bunun sebebi de geciken transferler elbette ki. Neredeyse transfer dneminin ilk gnnden beri hangi mevkilere transfer gerektiini yazp duruyor herkes. imdi Bakan Orman dahil, ynetim de bu mevkileri zikretmeye balad. O da bir eydir. Ama iyi bir transfer planlamas yaplmad kesin. Bu man da ligin balangcnn da tarihi ne zamandr belli. Transfer taktii falan denerek ne gereke retilirse retilsin, bu baarszlktr. Yeni transferlerin adaptasyon sresi de gz nne alnnca, Beikta ge kald.

Gereken mevkilere bir an nce doru transferler yaplrsa, bu kadro kulvar da zorlayabilir. Feyenoordun teknik adam deiiklii ve kayplar elbette nemliydi, ama Beiktan 75 dk boyunca sahaya yanstt futbol iin bu gereke yetersiz kalr. Son 15 dk geen sezonun kimi malarn anmsatmad deil. Zaten Beikta geen sezon buna benzer son dilimler oynamasa, ampiyonlar Ligine dorudan katlm hakkn elde etmi olacakt. Biz de n elemede G.Saray izleyecektik. Beikta gruplara kalmay baarrsa geen sezonki baarszln da telafi etmi olacak.

10 numara transferi nemli. Ama bu transfer Ouzhann yerine deil, yannda oynayacak bir ad olmal. Ouzhann oyundan kyla Beikta pek de verimli olmayacak bir dizilie dnd, orta saha derinlii ortadan kayboldu. Son blmdeki ksr futbolun nedenlerinden biri bu. verken eletiriyi de ihmal etmiyoruz. nk biz futbol yorumcular iin bir konfor bu. Neden mi? Beikta M. Denizliden bu yana ilk kez ayn teknik adamla 2. sezona balamay baard da ondan. Biz Bilii tanyoruz, Bili Trk futbolunu, ligin yapsn tanyor. imdi yapc eletiri zaman. Ve ynetimden doru transfer hamlelerinin gelmesi zaman. Bir srpriz olmazsa Beikta Feyenoordu geecek. Play-offta da Arsenal dndaki rakipler Beiktala e dzeyde, L hayal deil.

Star / 1 Austos Cuma

http://haber.stargazete.com/yazar/bi...ic/yazi-920352

https://twitter.com/chakanarslan
    Konu Canbolat Hakan Arslan tarafndan (01 Austos 2014 Saat 09:17 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    Mays 2008
    Yer
    Benim adm Tufan,10.000 tane film izledim.
    Ya
    30
    Kalemine salk Canbolat abi.

oguzhanla bu i yrmez salam daha gl oyuncu almamz lazm

Bilici ok seviyorum ve asla niyetim eletirmek deil ama. Dembaba oyuna girdiinde forwet arkasna yani oguzhanin blgesine aldi ama. Bana gore dembaba santrafordan baka yerde olmamali. Olusu gol atar her zaman en uta olmas art sahadaysa...