Konu: Transferler yanllar rtmez

Transferler yanllar rtmez

Beiktata tuhaf bir danklk var. Tuhaf diyorum, nk zaman sorunlara are getirmiyor. Olabilir, her kulp ynetsel, finansal, teknik sorunlar yaayabilir. Ama sorunlar iyice gzle grlr hale geldiinde tehisi koyar ve tedaviye balarsnz. Sorunlarn sreen hale gelmesinin nne geersiniz. Yeni bir bak as, yeni bir model, yeni bir ynetsel tutum benimsersiniz. Bunlar bir trl gereklemiyor Beiktata.

Geen sezonun 2. yars boyunca sadece ampiyonlar Ligine dorudan katlm hedefi zerine yazdm. nk mali adan glenmek iin Beiktan nnde byk bir frsat vard ve szn ettiim danklk yznden bu frsatn karlacandan korkuyordum. Danklk sadece teknik heyetten ya da futbolcu topluluundan ya da futbol ubesinin ynetili biiminden ya da baz ynetsel atmalardan kaynaklansa, bir ekilde halledilirdi. Olmad, frsat kat. nk yapsal bir danklk vard ortada.

Ayn kaygyla, sezon biter bitmez, belli konulardaki eletiri ve uyarlarma baladm. Her hafta neredeyse ayn eyleri yazmaktan yoruldum, sabrla doru admlarn atlmasn bekledim. Ynetimin stada ve stat zerinden yrtlen iletiime ar konsantre olmasnn yanlln vurguladm. okballn, oksesliliin, deme ve rivayet kirliliinin Beiktaa zarar verdiini belirttim. Sezon planlamas konusunda hibir olumlu iaret yoktu. Yanltan dnlebileceini, hala yeterli zaman olduunu yazdm.

imdi nder zenin istifas da bu tabloyu tamamlad. zen speklasyon konusu yaplmasn demi. yle bir niyetim yok. in doruluu yanllnda, zenin baars baarszlnda da deilim. Bu gelimeyi de Beiktataki yapsal dankln, temel sorunun bir yansmas olarak gryorum. Tehis konmadka tedavi de olanaksz.

Beikta Demba Ba ve benzeri transferlerle zirveyi zorlayabilir, teknik heyet ok baarl bir sezon performans yakalayabilir, stadn tamamlanmasyla her eyin ehresi deiebilir. Byle olmasn da isterim. Ama yle olsa bile, bu dorulara yanl yoldan ulald gerei deimez. Uzun vadeli dnmek ve profesyonellik Sebann ayrlndan bu yana kulbn kapsndan ieri girmemiti. Korkarm ki girecei de yok. Baary getiren temel unsurlar nicedir unutmu grnyoruz. Gn gelip yeniden doru baka kavumak dileiyle.

Star / 17 Temmuz Perembe

http://haber.stargazete.com/yazar/tr...ez/yazi-912590

https://twitter.com/chakanarslan
    Konu Alaattin am tarafndan (17 Temmuz 2014 Saat 09:44 ) deitirilmitir.

Beiktata danklk var gibi duruyor ama bence ortada abartlcak kadar bir danklk yok. Ben anlamyorum insanlar bu ynetime neden zaman vermiyor. Baz sorunlar vardr annda zlmez. Almsnz her iin parayla zlmesine, parann gn kurtarmasna ama artk iler deiecek bu klpte. Beikta bakan biraz rahat braklmal adamn ensesinde hkmet stadla tehdit ediyor bi yandan klp ilerini yapmaya alyor. kan tapelerde adamn ne kadar zor durumda olduunu hepimiz grdk ble tehditkar bir ortamda taraftarn bakanna sahip kmas gerekir. Geen sene takm baarszd bunu herkes kabul ediyor ama artlara iyi dayand zorluklarla iyi savaan bir takmmz vard. ocuklarda yrek vard. Bu senede bu gelenek devam edicek. Ka sene sonra Beiktalnn gnlne giren bir hoca geldi. Almanyann ampiyon olmasn salayan sistem geldi. Kiiler nemli deil. Biz nder hocay grdk evet iyidi ama daha iyisini bulabiliriz. Demba ba geldi ya 29 tam futbolcu ya. Yllar sonra aradmz forvet diyor taraftar belkide hakllar. Transferde hata yapmamaya alan bir ynetim var karmzda bunun yannda gen gelecek vadeden futbolcularmz var yatrrm yaplyor. Trkiyede ne zaman grdnz gidip belikadan (modern futbolcu fabrkas) brezilyadan klp satn alan yatrm yapan klp. Mantalite nemli. Yaptnz her i doru olmayabilir ama 3 yanl bi Doruyu gtrmuyo hayatta. stelik bu iren renki yozlam basna ramen bunca ykn altna giren ynetimi, oturduu yerden yaz yazan naralar atan hadisizlerin eletirmesi kadar ac verici bir durum yoktur. Beiktaa katk salamak isteyen gider fikirlerini Beikta klbyle paylar. Fiko ak ak sledi siz arn ben gelirim dedi. Varsa elle tutulur zmlerin o zaman konuacaksn. Eletiri Fehmi Besler gibi zmyle yaplr. Klavye banda sanki 10 yldr yneticilik grm ynetimde doru yaplm biey grmte neden bu kadar eletiriyo demesinler. Adama sorarlar 10 sene ona nas sabrettin diye. Yada dnrler neden ynetimi bu ekilde eletiriyosun iinemi gelmiyo diye.

Alnt Alican ztrk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Beiktata danklk var gibi duruyor ama bence ortada abartlcak kadar bir danklk yok. Ben anlamyorum insanlar bu ynetime neden zaman vermiyor. Baz sorunlar vardr annda zlmez. Almsnz her iin parayla zlmesine, parann gn kurtarmasna ama artk iler deiecek bu klpte. Beikta bakan biraz rahat braklmal adamn ensesinde hkmet stadla tehdit ediyor bi yandan klp ilerini yapmaya alyor. kan tapelerde adamn ne kadar zor durumda olduunu hepimiz grdk ble tehditkar bir ortamda taraftarn bakanna sahip kmas gerekir. Geen sene takm baarszd bunu herkes kabul ediyor ama artlara iyi dayand zorluklarla iyi savaan bir takmmz vard. ocuklarda yrek vard. Bu senede bu gelenek devam edicek. Ka sene sonra Beiktalnn gnlne giren bir hoca geldi. Almanyann ampiyon olmasn salayan sistem geldi. Kiiler nemli deil. Biz nder hocay grdk evet iyidi ama daha iyisini bulabiliriz. Demba ba geldi ya 29 tam futbolcu ya. Yllar sonra aradmz forvet diyor taraftar belkide hakllar. Transferde hata yapmamaya alan bir ynetim var karmzda bunun yannda gen gelecek vadeden futbolcularmz var yatrrm yaplyor. Trkiyede ne zaman grdnz gidip belikadan (modern futbolcu fabrkas) brezilyadan klp satn alan yatrm yapan klp. Mantalite nemli. Yaptnz her i doru olmayabilir ama 3 yanl bi Doruyu gtrmuyo hayatta. stelik bu iren renki yozlam basna ramen bunca ykn altna giren ynetimi, oturduu yerden yaz yazan naralar atan hadisizlerin eletirmesi kadar ac verici bir durum yoktur. Beiktaa katk salamak isteyen gider fikirlerini Beikta klbyle paylar. Fiko ak ak sledi siz arn ben gelirim dedi. Varsa elle tutulur zmlerin o zaman konuacaksn. Eletiri Fehmi Besler gibi zmyle yaplr. Klavye banda sanki 10 yldr yneticilik grm ynetimde doru yaplm biey grmte neden bu kadar eletiriyo demesinler. Adama sorarlar 10 sene ona nas sabrettin diye. Yada dnrler neden ynetimi bu ekilde eletiriyosun iinemi gelmiyo diye.
    Kart1903 = fiyasko! e-bilet uruna daha 1 sene dolmadan tarihe kart. (Kart1903 olmadan hibirey yaplamayacakt hani?)
    2013-2014 kombineleri = kart1903, bjk bonus card sahibi deilsen kombine alamazdn. Herkes klbe hem katk salamak hem kombine almak adna kart1903'e yklendi. getiimiz sezonun kombinesini alana yeni stadyumda ncelik tannacak ve indirimli olacakt.(hani nerde bu vaadler?) ayrca getiimiz sezon kasmpaa stadnda biletli seyirci olmayacakt.(seyircili 1 ma oynand)
    Stadyum = "Austosta bitecek, Austosta bitecek" diyerek millete ak ak yalan syledi. bu stadn yzn bu senede gremeyeceiz buraya yazyorum.
    Transferler = Haftaya netleir! Quaresma top oynamadan 6 ay para ald. Ronaldinho mevzusuyla zaten elaleme rezil olduk!... stenilen oyuncular baka klpler kapt. nder zen projesi kt Beikta'n koca bir senesi boa gitti! nmzdeki sezona da hasar verdi.
    Taraftar hususu = Ar'nn adn dahi azna almayarak stadyum uruna taraftarna srtn dnd. "Benim dediim olur" anlayyla taraftarlara gzda verdi. Beiktallk ruhuna ve onuruna aykr davranarak taraftarna dava aabilecek seviyeye kadar geldi!... Stadda joplarla taraftar dvdrld!... Kapal tribn fiyatlar son sezon 2 kat artrld...
    Kanarya Severler = Sezonun neredeyse yarsn seyirci yasa yiyen bir takmn yneticileri kp "fenerbahe ampiyonluunu taraftaryla kutlasn" diyerek kme dmeme mcadelesi veren rizesporun resmen aalanmas byk bir rezalet!...
    Borlar = Borlarn %25'inin dendii belirtilmiti, mali kongrede anlald ki yalnzca %15'i denmi.
    Greve geldiindeki bor: 585 milyon lira
    uandaki bor: 489 milyon lira
    Sporcular= Toroman ve Sezer kadrod brakld. (buna bir laf yok) ama kiralk oyuncusu derbi mandan sonra gece klbne gidip silahla yaralanyor ve hibirey yaplmad!. (Oyuncular arasnda adalet nerde?)
    Alt Branlar= Hentbol ubesi haricinde baarl branmz yok.. 2013-2014 sezonu branlarn sezon sonu durumu;
    Erkek Basketbol Takm: ligi 5. bitirdi
    Bayan Basketbol takm: ligi 7. bitirdi
    Bayan Voleybol Takm: ligi 7. bitirdi
    Erkek Voleybol Takm: Greve gelir gelmez bu bran kapatld, byk tepkiler sonucu devam edildi. takm getiimiz sezon 2. ligden 1. lige ykseldi.
    Dier branlar malumunuz...
    Erkek basketbol takm 3 kupayla kapatlan muhteem sezonun ardndan datld. "Feda" uruna takma vasfsz oyuncular alnd, ilk kez katldmz Euroleague'de yalnzca gruplardan kabildik.
    Turul Yenidoan= stteki balklardan en mide bulandran... Gya hesap sormaya gelmiti. Bu adamdan neden ekiniyor? yle istenilen yere gelmesine gerek yok ksn kongrede taraftara falan sallamay braksn bunu aklasn!...
    Siyaset = Kulp resmen stad uruna siyasetilerin emellerini planladklar podyum alanna dnd. "Kulp siyaset alan deildir" deyip ardndan smail cevahir denen adamn alttaki pankart mabedimize aslmasna nasl msade edilmitir? Bu adam Beiktallarn adna rteden yana olduunu syleme crretini nerden almtr? bu adam kulpten neden ihra edilmemitir? Herhangi bir uyar herhangi bir ceza neden verilmemitir?

BJK TV =
    tek kelimeyle RE-ZA-LET!..

Kusura bakma Alican "yaptklar yapacaklarnn teminatdr"... hani diyorlar ya yalancdan babakan olmaz diye, bende yalancdan Beikta bakan olmaz diyorum...
    Hakan abi bu arada bu sz sylemek istediklerinin zeti :Beikta bakanlk makamnda Fikret Orman gibi biri varsa burada sulu o deil Beikta camiasdr.

Alnt ensar duskun Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    kart1903 = fiyasko! E-bilet uruna daha 1 sene dolmadan tarihe kart. (kart1903 olmadan hibirey yaplamayacakt hani?)
    2013-2014 kombineleri = kart1903, bjk bonus card sahibi deilsen kombine alamazdn. Herkes klbe hem katk salamak hem kombine almak adna kart1903'e yklendi. Getiimiz sezonun kombinesini alana yeni stadyumda ncelik tannacak ve indirimli olacakt.(hani nerde bu vaadler?) ayrca getiimiz sezon kasmpaa stadnda biletli seyirci olmayacakt.(seyircili 1 ma oynand)
    stadyum = "austosta bitecek, austosta bitecek" diyerek millete ak ak yalan syledi. Bu stadn yzn bu senede gremeyeceiz buraya yazyorum.
    transferler = haftaya netleir! Quaresma top oynamadan 6 ay para ald. Ronaldinho mevzusuyla zaten elaleme rezil olduk!... Istenilen oyuncular baka klpler kapt. nder zen projesi kt beikta'n koca bir senesi boa gitti! nmzdeki sezona da hasar verdi.
    taraftar hususu = ar'nn adn dahi azna almayarak stadyum uruna taraftarna srtn dnd. "benim dediim olur" anlayyla taraftarlara gzda verdi. Beiktallk ruhuna ve onuruna aykr davranarak taraftarna dava aabilecek seviyeye kadar geldi!... Stadda joplarla taraftar dvdrld!... Kapal tribn fiyatlar son sezon 2 kat artrld...
    kanarya severler = sezonun neredeyse yarsn seyirci yasa yiyen bir takmn yneticileri kp "fenerbahe ampiyonluunu taraftaryla kutlasn" diyerek kme dmeme mcadelesi veren rizesporun resmen aalanmas byk bir rezalet!...
    borlar = borlarn %25'inin dendii belirtilmiti, mali kongrede anlald ki yalnzca %15'i denmi.
    Greve geldiindeki bor: 585 milyon lira
    uandaki bor: 489 milyon lira
    sporcular= toroman ve sezer kadrod brakld. (buna bir laf yok) ama kiralk oyuncusu derbi mandan sonra gece klbne gidip silahla yaralanyor ve hibirey yaplmad!. (oyuncular arasnda adalet nerde?)
    alt branlar= hentbol ubesi haricinde baarl branmz yok.. 2013-2014 sezonu branlarn sezon sonu durumu;
    erkek basketbol takm: Ligi 5. Bitirdi
    bayan basketbol takm: Ligi 7. Bitirdi
    bayan voleybol takm: Ligi 7. Bitirdi
    erkek voleybol takm: Greve gelir gelmez bu bran kapatld, byk tepkiler sonucu devam edildi. Takm getiimiz sezon 2. Ligden 1. Lige ykseldi.
    Dier branlar malumunuz...
    Erkek basketbol takm 3 kupayla kapatlan muhteem sezonun ardndan datld. "feda" uruna takma vasfsz oyuncular alnd, ilk kez katldmz euroleague'de yalnzca gruplardan kabildik.
    turul yenidoan= stteki balklardan en mide bulandran... Gya hesap sormaya gelmiti. Bu adamdan neden ekiniyor? yle istenilen yere gelmesine gerek yok ksn kongrede taraftara falan sallamay braksn bunu aklasn!...
    siyaset = kulp resmen stad uruna siyasetilerin emellerini planladklar podyum alanna dnd. "kulp siyaset alan deildir" deyip ardndan ismail cevahir denen adamn alttaki pankart mabedimize aslmasna nasl msade edilmitir? Bu adam beiktallarn adna rteden yana olduunu syleme crretini nerden almtr? Bu adam kulpten neden ihra edilmemitir? Herhangi bir uyar herhangi bir ceza neden verilmemitir?

bjk tv =
    tek kelimeyle re-za-let!..

kusura bakma alican "yaptklar yapacaklarnn teminatdr"... Hani diyorlar ya yalancdan babakan olmaz diye, bende yalancdan beikta bakan olmaz diyorum...
    hakan abi bu arada bu sz sylemek istediklerinin zeti :beikta bakanlk makamnda fikret orman gibi biri varsa burada sulu o deil beikta camiasdr.

adam sonuna kadar hereyi doru yazmi quaresma,guti hi biey yapmadi deyip adamdan 3 kere indirim istersen sen bi halt bilmiyosun demektir.fikret orman deil bakan dernek yneticisi bile olmaz.adamin derdi kari,kiz.nikah aidi oldugu osman kaynarcanin eiyle yakalanmadimi bu adam???batmi olan fi-yapi iin uraildigini hala kimse anlamiyor ya

aslnda transferler yanl iyice gzmze sokuyor ama anlamak istemeyen anlamyor.
    mesela demba ba'nn szlemesi.
    byk topular ancak byle transfer edilir ama f.o. bunu yeni anlad.
    inallah artk futbolcularn maan azna sakz etmez.