Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Messi

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Messi istatistikleri insan?n g?z?ne soka soka al?yor ?d?l?, hatta 2013 sezonunda bu d???nceyle; herif golden sonra secde yapt? da o y?zden mi vermediler ?d?l? :S diye d???nebiliriz.

Yorum Yap

Ronaldo'ya gidip "sen M?sl?manlara destek oluyorsun ?d?l? sana ondan vermiyorlar" desek kahkahalarla g?ler,burada tart??mas? yap?l?yor.

Ronaldo'nun ?srail d??manl???n?n kan?t? olarak g?sterilen forma de?i?tirmeme olay?n?n kan?tla falan hi? alakas? yok.Ronaldo e?er ?srail h?k?metinin d?? politalar?ndan ho?nutsuzsa,buna tepki koymak ad?na olaylarla en ufak alakas? olmayan ?sraille bir sporcuya neden tepki g?stersin? ?srailli futbolcunun ne su?u var yani o mu bomba ya?d?rm?? Filistin'e? Forma de?i?tirmeme olay? do?ruysa oyuncuyla ki?isel bir problemi falan vard?r.Ronaldo'ya sert girmi?tir ma? i?inde.Ba?ka bir ?ey s?z konusu olamaz.?u olay?n I?ID'e sinirlenip arap kovalamaktan ya da Obama'ya k?z?p Amerikal? d?vmekten bir fark? yok.

As?l garip olan insanlar?n bunun ?zerine kafa yorup,belli bir mant??a oturtup buna inanmas? da de?il,as?l garip olan t?m bunlar? d???nd?kten sonra bunu toplumla payla?ma cesareti."Ronaldo m?sl?manlara yard?m ediyor,Messi az?l? bir yahudi o y?zden Ronaldo'nun hep hakk? yeniyor" diye d???n?yor olsam,bu d???ncemi insanlarla payla?maktan utan?rd?m.

Velhas?l,Messi ?d?l? hakederek kazanm??t?r.Yahudi de olsa,M?sl?man da olsa,?eytana da tapsa,kurals?z bir tanr?tan?maz da olsa bu b?yledir.

Yorum Yap

Messi

2015 i yazmaya gerek yok ??nk?

Dinle ilgili bi?ey ge?ti mi ?l? g?z?yle bakanlara ise yorum yapma gere?i duymuyorum.

Adam orada geri kafal?l?k yok diyor.
        Bi bomba patlad? diye m?sl?man sueiyelileri geri g?nderen benim sanki.
        Ha?l? seferlerini falan da ben d?zenledim sanki.
        Din konusunda Yahudiler de H?ristiyanlar da M?sl?manlardan daha fazla tutucudur. Ve di?er dinlere ?l? g?z?yle bakarlar sizin gibi.

Yorum Yap

2014-15 Messi 57 ma? 58 gol 31 asist ronaldo 54 ma? 61 gol 22 asist
          T?m kupalar Barcelona'ya
          At g?zl?klerinizi ??kar?p da bak?n biraz.

?statistikler transfermarkt kaynakl?d?r.

2015'i de bu yukar?daki istatistiklerden korktu?umdan de?il; yemin ediyorum "t?m kupalar? Barcelona'n?n ald??? bir sezonda da laf olmaz art?k" d???ncesiyle bakma gere?i duymayarak atlam??t?m.

Yazmak gerekiyormu? demek.

Yorum Yap

Bizim Turk milleti niye bos, yalan, facebook paylasimlara inanir?
            Son yillarda cok gordum, Ronaldo filistine yardim etmis, fotoshopla filistin bayragini tutmasi, Israile karsiymis bla bla, hepsi yalan arkadas ya. Adamlarin umrunda degil.

Ronaldo iyi futbolcu, ama hic birzaman Messi'yi gecemedi, ve ayrica pili bitti, Messi daha rahat 2 Ballon d'or kazanir.

Yorum Yap

Aslı Okan Akdeniz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Bizim Turk milleti niye bos, yalan, facebook paylasimlara inanir?
              Son yillarda cok gordum, Ronaldo filistine yardim etmis, fotoshopla filistin bayragini tutmasi, Israile karsiymis bla bla, hepsi yalan arkadas ya. Adamlarin umrunda degil.

Ronaldo iyi futbolcu, ama hic birzaman Messi'yi gecemedi, ve ayrica pili bitti, Messi daha rahat 2 Ballon d'or kazanir.
              Bizim millet niye okumadan ele?tirir ben de onu anlam?yorum.
              Ronaldo'nun ?srail'li oyuncunun forma de?i?tirme iste?ini reddetti?ini ve gazeteci kad?n?n ?elme takt??? Suriyeli ?ocu?u ma? ?ncesi seromoniye ??kard???na facebook haberi veya yalan diyorsa, ya benim yazd?klar?m? ya da gazetelerin yazd?klar?n? okumuyor demektir.

Lafa bak at g?zl???ym??

Yorum Yap

Messi basa basa hakede hakede alm??t?r ?d?l? .

Yorum Yap

https://citizenpartridge.wordpress.c...-shimon-peres/

?zetle fake...

Yorum Yap

Messi

Nedir sizin bu cucuge duydugunuz ask

Yalniz herif cheat gibi oda ayri konu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Aslı Mehmet Ali Tuna tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Abi ben Messi'yi de severim Ronaldo'yu da; ama ortada bir ger?ek var.
                      Messi'nin en b?y?k oldu?u ger?e?i ki bunu futbolun i?inden gelen neredeyse t?m efsaneler kabul ediyor...

Yorum Yap

Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Aslı Mehmet Ali Tuna tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Abi ben Messi'yi de severim Ronaldo'yu da; ama ortada bir ger?ek var.
                        Messi'nin en b?y?k oldu?u ger?e?i ki bunu futbolun i?inden gelen neredeyse t?m efsaneler kabul ediyor...
                        Tabi. Gelmis gexmis en buyuk degil

Maradona falab cok farkli biseymis

Yorum Yap

[MENTION=15594]Mehmet Ali Tuna[/MENTION]

Abi ben yakalayamad?m; fakat babam?n anlatt??? kadar? ile Messi ve Maradona ayn? kalibre adamlar. Kendi d?nemlerinin tart??mas?z en b?y?kleri yani.
                          Pele-Best-Cruyff-Maradona-Zizu-Messi hepsi ayn? kuma?tan.
                          Messi istatistik, kazan?lan kupalar ve kul?p performanslar? a??s?ndan Maradona'dan ?ok daha ?st?n; fakat ortada Maradona'n?n kazand??? bir d?nya kupas? var. Messi buna ?ok yakla?m??t?; fakat saolsun Arjantin'in kazma forvetleri 2 y?zde y?z gol? harcay?nca kupa Almanya'ya gitti. (hak ederek). Messi bir d?nya kupas? kazanabilse tart??mas?z en b?y?k olur. Kazanamasa bile "Messi'yi izleyin, Maradona'y? izlemi? olacaks?n?z"...

Yorum Yap

Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Abi ben yakalayamad?m; fakat babam?n anlatt??? kadar? ile Messi ve Maradona ayn? kalibre adamlar. Kendi d?nemlerinin tart??mas?z en b?y?kleri yani.
                            Pele-Best-Cruyff-Maradona-Zizu-Messi hepsi ayn? kuma?tan.
                            Messi istatistik, kazan?lan kupalar ve kul?p performanslar? a??s?ndan Maradona'dan ?ok daha ?st?n; fakat ortada Maradona'n?n kazand??? bir d?nya kupas? var. Messi buna ?ok yakla?m??t?; fakat saolsun Arjantin'in kazma forvetleri 2 y?zde y?z gol? harcay?nca kupa Almanya'ya gitti. (hak ederek). Messi bir d?nya kupas? kazanabilse tart??mas?z en b?y?k olur. Kazanamasa bile "Messi'yi izleyin, Maradona'y? izlemi? olacaks?n?z"...
                            Bende izlemedim arda. Bi italya 90 biraz. Hayal gibi hatirliorum. O meshur maci izledim ve arjantini tutuodum brezilya karsisinda.
                            Amerikada kotuydu zaten. Bitikti.

Valla arda bnm peder hayatta calismamis bi adam. Hani neden anlar de. Oyuncu ve takim derim. Bide snooker. Nieyse. Beyse
                            Tutarim futbol yorunlarini.

Messiyi falan da izlio. Avrupa futbolu vs.

Bazen soruorum buna. Su 10-15 yil iyi orta saha diorum. Zidane dio mesala. Forvet diorum. Hanri ve brezilyali ronaldo. Bide o fransizi soyluo. Trezege. Mantikli yani. Buyuk inzaghi icinde bu adam farkli der mesela. Eskilerden marco van basten der.

Diorum messi ronaldo. Dio onlar buyuk futbolcu. Karsilastirilmaz bunlarla. Mevkisiz dio. Messi dsha iyi dio. Sizden
                            Bide bu redondo hastasidir. Benim
                            Gibi.

Sorarim ole anlatsin diye; iste maradona falan. O adam futbolcu degil der hep. Karsilastirma icin. messi falan cocuk dio bunun yaninda.

Mesela sen dunya kupasi diosun. Bu herif kupasyi alio ve esio. Ole forvetin kacirmasina gerek yok. Gidio koyuyo gelio. Yedigi tekmeninde haddi yok. Adam ucuk.

Ama esas nokta bunun napoli olayi. Gidio herif sampion yapio. 2 kere.

Misal messi gidip ispanya ligi 10. Cusubu alip sampiyon yapabilir mi
                            Abi ayni sey degil deme. Ayni olmasada yakindir.

Benim dusuncem pederinkine yatkin. Maradona futbolcu falan degil abi. Kopmus o herif. Sacma sapan gol atio herif. Her turlusunu atio. Messi buyuk oyuncu ama maradona degil bence. En azindan kagit ustunde.

Keske nasip
                            Olsa izleseydik. Jordan a denk geldim ben ama bu adami kacirdim.

Yorum Yap

Abi Maradona'y? canl? izleyemedi?imiz i?in bir taraf hep farazi kal?yor; fakat videolardan yapt?klar?na bak?nca Messi de ayn?lar?na yap?yor gibi geliyor bana. Ayn? top s?r???, ayn? oyun zekas?, ayn? bitiricilik. Cruyff videolar? da ayn? mesela. Best videolar? da. Kendi d?nemlerinde, kendi d?nemlerinin futbol ko?ullar?nda (ki bu ?ok ?nemli kendi d?nemlerinin futbol ko?ullar? yani futbol yap?s?, oyun tarz?, kondisyon, taktik vs vs.) bu adamlar tart??mas?z 1 numaralar. Maradona Napoli'yi ?ampiyon yapm??t?r ki bu g?n?m?zde kimsenin hayal bile edemeyece?i bir ?ey. Ayn? Maradona t?m yetenekleri vs g?n?m?ze uyarlansa ( kondisyonu oyun anlay??? vs hepsini dahil ederek) bug?n?n ?artlar?nda Napoli'yi ?ampiyon yapabilir mi? (ger?i bug?n Napoli ?ampiyon olabilir yanl?? bir ?rnek olur bu y?zden) Sampdoria diyelim mesela. Yapabilir mi? Bence yapamaz abi. Yine ters mant?k, Messi de Barcelona kariyerinde 4 ?ampiyonlar ligi ald?. Hem de bu seviyelerde. Maradona'n?n b?yle bir kupas? yok. Barcelona kariyeri hi? i? a??c? de?il mesela; ama ortak g?r??e sayg? duyuyorum ben. Messi Maradona'dan iyidir diyebilmek i?in bir d?nya kupas? laz?m. Onun i?in de hala bir ?ans? var gibi. Basketboldan uyarlayacak olursak, MJ nas?l ayr? bir yerdeyse Maradona da ?yledir. MJ 1 ise Kobe 1A'd?r s?z?n? uyarlayacak olursak, Maradona 1 ise Messi de 1A'd?r abi.

Bunlar?n d???nda R9 hakk?ndaki yoruma kat?l?yorum; fakat Treze ?yle "legend" diyebilece?imiz bir 9 numara de?ildi abi. D?neminin en iyi 9 numaralar?ndan biriydi. Zlatan ?ok daha ?st d?zey bir 9 numara. Treze d?neminden ben mesela Shevchenko hayran?y?md?r. Adam ?talya Ligi'nin en de?erli lig oldu?u d?nemlerde 7 sezon ?st ?ste 20 gol baraj?n? ge?ti ki bunu k?rabilecek bir oyuncu ?talya'ya bir daha gelir mi (hem de d?nyan?n en zor ligi iken) ?ok zor bence...

?zleyelim g?relim bakal?m Messi neler yapacak...

Yorum Yap

Yok ole sever trezege tipi forvet. Iyi adam tabikide ole vauwww degil

Shevcenko aynen katiliyorum. Ole 9 numara falan bilmemde ben romario ya hasta olurdum

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X