Konu: Gn dodu ve mcadele !

yelik tarihi
    Austos 2008
    Yer
    Hasan Sabbah' bilir misin karde?
    Ya
    28

Gn dodu ve mcadele !

Gn dodu..
    Nasl bir karanlktan ktm fark edemeden,gnei en kavurucu yanyla hissetmeye balyordum.
    Her doan gne, yeni umutlar barndrr dediler bize, hep umutla bahsediyorlard bu hadiseden.
    Yeni umutlarla balamtm yine gne, ee bykler sylemi, itaat etmek der dedik, dmtk yine uzun metrajl yollara.

Sradan ilerleyen gn, kendi apnda vaat ettii umutlarla, daha ncelerinde uyarda bulunulmayan tehlikelerle kucaklyordu beni.
    Herkese umutla doan gn, bir bana m tehlikeleri yaatyor? diye sormaktan alkoyamadm kendimi nceleri.
    Bama gelen hadiselere aryor, bahsedilen umudu yaayanlar imrenerek izliyordum.
    Herkes kendi tasn, bakasnn tasnn doluluk oranna bakmakszn hunharca dolduruyordu.
    Kimsenin derdi deildi komunun al, tokluu..
    Bense ylece izliyordum bu hengameyi.
    Belkide herkes doysun, ben kalanlara tamah ederim kafasndaydm, bilmiyorum.
    En ar kavgalar ekmek kavgasnda kar dememilerdi o gnn umutlarndan bahseden bykler..
    Bense grerek, o kavgalara girerek renmitim bu alk oyunlar serisinin en can alc blmn..
    armam, almn seviyesini aacak gibi olmuken irkildim bir anda ve o kavgaya girmem gerektiini dndm.
    Gcm gleriyle ova kalkm, iki tas orba iin drt nala aha kalkm adamlara yetmiyordu.
    Gnn sonu mu? A kalmtm..

Gn getike dayanma kuvvetim daha da artmt bu kavgalara.
    Girdiim kavgalarn neredeyse yarsn galip bitiriyordum..
    Artk hanemde bekleyenler a deil, bir sonraki kavgann ganimetlerinin hayalini kuruyorlard..
    Git gide glenen bnyem, artk girdiim hi bir kavgadan malup ayrlmamay n gryor, aksi bir ihtimale frsat bile vermiyordu.
    Zaman ilerliyor, azametimden o da korkuyor olacak ki, ilerlerken bile benden icazet alyordu..
    Artk kaybetmek yoktu bnyede. Her bir kavga habercisi, girilmeden douruyordu zafer lklarn..
    Ben benliimi kaybetmi, kl ekmenin hainlik sayld mcadelelerde spartacus' oynuyordum.
    Kendime hakim olmak bir yana dursun, cihan padiahlar korkarak geliyorlard haneme.

Zaman geiyor, kavgalarn saysn saymay brakan e ve dostlarm, kavgalarmda gerekleen a ve can kaybn hesaplamak iin muhasebeci tutuyorlard.
    Bir gn geldi ki, hi bir alk oyununa girmiyor, o gn kimse eer karmdaki, kavgaya girmeden btn ganimeti nme seriyordu.
    Kavgann ne olduunu unutmaya balamtm ki, bir dnce gark oldu zihnime. Ve bu yle bir dnceydi ki, beraberinde dklen damlalar salmt gz altlarma..
    Kaybetme riski olmadan kazanmann bir ie yaramadn, mcadele hissi olmazsa, kazanlan ne olursa olsun bir lezzeti kalmadn fark etmitim.
    Spartacus kvamnda yaayan ben, btn kudretinden muaf bir ekilde hngr hngr alyordum..
    Kazandm itibar, sahip olduum o kudret hi bir ie yaramyordu stelik.
    Bir peete vazifesiyle bile silemiyordu hi biri gzyalarm.

O gn anlamtm mcadelenin gcn.
    Mcadele etmenin sebebini kazanmak olarak gren ben, aslnda kazanmann mcadele etmek iin bir sebep olduunu dnyordum artk.
    Sahi insan bir sava kazanmak iin mi mcadele eder? yoksa mcadele etmek iin, edebilmi olmak iin mi bir savaa girer?
    O gn anlamtm bunun ne demek olduunu..
    Ve ben o gn, mcadele gcnn hi bir etkisi olmadn, elinde ka tank, ka tfek ya da ka kl var bir nemi olmadn anlamtm..
    Mesele sadece mcadele etmekmi, bir ama uruna mcadele etmek.
    Ama ne olursa olsun, o ama uruna gerekirse cann vermek..

Mesele mcadele etmekmi.
    Ne bir zaferi kazanmak, ne bir ganimeti tmyle toplamak..
    Sadece mcadele..

----------------------------------------------------------------

Yeni bir sezon ncesindeyiz aabey ve kardelerim..
    Tm bu sylemi olduum ve syleyeceklerimi transfer konularndan muaf tutarak syledim-sylyorum.
    Mevzunun tam idrak noktasna az da olsa, belkide haddim olmayarak dokunmak istediim iin byle bir yaz yazma ihtiyac hissettim.
    Kusurum olduysa affola.

25 yldr bu hayatta ikamet etmekteyim. Hayatm boyunca grm olduum sportif-i hayat ve arkada hayatnca nice ayak oyunlar oldu.
    yle bir bakyorum da, ali cengiz oyunlaryla kaybettiim hi bir kayp zmemi beni bunca sene..
    Tam da bunu yazarken byk bakan SLEYMAN SEBA'nn sz geliveriyor aklma;"erefli ikincilikler.."
    Sizi aza tamah ettirip, ou bulmama konusunda telkin vermek gibi bir niyetim yok yanl anlamayn.
    Aksine aza tamah etmeyip,ou aramak adnadr benim bu yazmn gayesi.
    Fakat bu "ok" kavramnn neye, kime ve hangi kriterlere uygun olup olmadn tartma niyetiyle karaladm be bir ey.

Bilirsiniz, biri bir i iin urarken, bir dierinin o ie elini srmeyip srekli eletirmesi ve uraan kiiyi karalamas ska bamza gelir.
    unu da itina ile belirteyim;bu yazmda ve az nce kurduum cmlede "biri bir i iin urarken" ki uraan kiiyi ynetim, "srekli eletirip karalayan" kiiyi de ynetim kart kiiler olarak adlandrmadm.
    Tamamen ynetimden bamsz,sadece taraftar baznda bir yazdr benim bu yazdm.

Maddi destekten daha ok manevi destek hakimdir uzun vadede. Herkes yeteri kadar, hatta durumu yettiince abartarak da desteini veriyor maddi anlamda. Benim sizlerden talebim tamamen manevi destek!
    Yeni stadmz olana kadar hangi statta olacaksak, yeni stadmz olduunda kendi mabedimizde, kendi oturduumuz semtin kahvehanesinde, okullarmzda , dernek ve oluumlarmzda, ksacas Beikta'a gnl vermi bu kalplerin atabilecei ne kadar ortam varsa, her anlamda savunup destek vermek olmaldr gayemiz.
    Mcadeleyi sahada olan 11 kartala brakmayarak, 12. adam olmay stlenelim istiyorum.
    Stat ierisinde sahada mcadele eden kartallara tam destek, ma sonu eer bir eletirimiz var ise o zaman bunu sergilemek gerek.

Muhalefet, baarya giderken en ok ihtiya duyulan olgudur.
    Bunu yapacaz. Her ortamda ve her ekilde deil ama! Atyorum ma sonu yapacaz bunu.
    Dakika 25, 0-0 giden bir mata ynetim istifa diye barmayacaz mesela.
    Ya o koltukta kim oturursa otursun,benim sevdam o koltuun ta kendisine, hangi kulbn, hangi akn koltuu olduunu bilmemden trdr sevdam.
    Fakat o sahada mcadele eden 11 kartaln psikolojisini dnerek, hali hazrda mcadele ierisinde olan futbolcularmza, "bizde bu mcadelede varz!" mesaj vereceiz.

nce kendi adma, sonra da tandm ve bildiim o esasl Beikta taraftar adna syleyebilirim ki; bizim derdimiz kupa-madalya-ampiyonluk vs. deil.
    Biz o mcadelenin hastasyz be abi.
    Biz o mcadele ile doyuruyoruz sevgisizlikten ackan yreklerimizi.
    Beikta akyla girilen kavgalarla vcut buluyoruz ruhani hayatlarmzda.
    Tek amacmz mcadele..

Kupa ya da ampiyonluk bir isim, bir etikettir baar yolunda.
    E bakyorsun, mcadeleyi saha dna karanlar da bu etiketi yaptrabiliyorlar utanmadan ve gerine gerine gezerken atklar gslerinin ortalarna?
    Demek ki bizim derdimiz bu etiket deil.
    Biri dm ampiyonluk derdine, dieri diyor ki bu yl drdnc yldz iin mcadele edeceiz.
    Gkyzndeki btn yldzlar benim ey baar a, an hret budalas adamlar!
    Btn galaksi benim! Btn yldzlar, kuyruklusu kuyruksuzu!
    Hepsi benim nme serildi Beikta ile..
    nk ben Beikta akyla hayat bulmuum," Hayatta Beikta " demiim, neyin derdine tasasna deceim.

Beikta bu hayatmda vuku bulduu srece, varln benim varlmdan esirgemedii srece mcadelem hep devam edecek.
    Yldz, kurdale peinde komak bir yana, elimin bir tersiyle iteceim onlar emin olun.
    Ben bu takm uruna edilen mcadelelerin, bu takm uruna girilen kavgalarn hastasym nk.
    ampiyonluun da anasn..
    Yldznn da babasn satmm ben..
    Sen neyin derdindesin?

O yzdendir ki;

Girdiim hi bir mcadeleyi senin ampiyonluun iin yapmayacam Beikta.
    Srf senin iin mcadele etmi olmak yetecek bana bu mrmde.
    Bundan nce yettii gibi...

Sonu ne olursa olsun,o kutsal dakikalar geldiinde, sacs da, solcusu da kaldracak sol yumruunu havaya..
    Ve diyecek ki;

"Gndodu,hep uyandk statlara dolandk..
    Beiktan uruna bayraklara dolandk.."

Senin uruna Beikta..
    Ne yapmsak, ne yapacaksak , hepsi senin uruna olacak..

Sznden dnen namert olsun!Bilal Ta
    10.07.2014

yelik tarihi
    Temmuz 2013
    Yer
    T.Z. nin olmad yerlerden..
    Ya
    22
    Byle bir yaz foruma gerekiyordu, eline salk.

Sevinmek iin sevmedik biz seni,
    Sen yenilmisin umrumda deil ki,
    ereftir bu yolda seninle yrmek,
    Hep kol kola,
    Bir gn deil, her gn Beikta!

Skickat frn min GT-N7105 via Tapatalk

yelik tarihi
    Austos 2008
    Yer
    Hasan Sabbah' bilir misin karde?
    Ya
    28